Соціальні партнери

З усіх освітянських галузей максимально інтегрованою у виробництво є професійно-технічна освіта. Тому, без тісної, всебічної взаємодії з широким колом соціальних партнерів, її подальший розвиток є неможливим.
У ліцеї створена динамічна система соціального партнерства з роботодавцями, навчальними закладами, випускниками, органами виконавчої влади, громадськими організаціями на основі договірних і організаційних форм взаємодії. Соціальними партнерами ліцею сьогодні є:

 •  ВАТ “Турбоатом”
 • ТОВ “Мікрон”
 • ПТО ім. Леніна
 • ВАТ “Світло шахтаря”
 • ДП “Харківський авіаційний завод”
 • ДП “126 Харківський автомобільно – ремонтний завод”;
 • Харківський електротехнічний завод “Укрелектромаш”;
 • ВАТ ”АТП 16365”;
 • супермаркети “Таргет”, “ЮСИ”, “Караван – плюс”, та ін.;
 • ТОВ “Збутова мережа “П’ятий елемент”;
 • Українська інженерно-педагогічна академія;
 • Харківський індустріально-педагогічний технікуХарківський обласний центр зайнятості;
 • Обласний та районні відділи Державної виконавчої служби.

    Провідні спеціалісти даних підприємств та організацій беруть участь у державних кваліфікаційних атестаціях, в удосконалюванні навчально-програмної документації відповідно до вимог ринку праці. Соціальні партнери беруть участь у батьківських і учнівських зборах за підсумками проходження виробничої практики на підприємствах.
Щорічно в рамках реалізації спільного проекту між “Харківським міським центром дозвілля молоді” та Харківським обласним центром зайнятості щодо забезпечення державних гарантій соціального захисту молоді, подальшого працевлаштування  за професіями, які користуються попитом на ринку праці, орієнтації учнівської молоді  на набуття робітничих професій відділом надання соціальних послуг молоді проводиться захід “Ярмарок кар’єри” для випускників Харківського професійного ліцею будівництва і комунального господарства та  випускників 9 класів загальноосвітніх шкіл Київського району.
В заході приймають участь випускники Харківського професійного ліцею будівництва і комунального господарства та учні 9 класів загальноосвітніх шкіл Київського району м. Харкова.
В ході проведення зустрічей відбуваються презентації ринкоутворюючих підприємств регіону, які пропонують проходження виробничої практики на базі з подальшим гарантованим працевлаштуванням за набутими професіями
Представники Харківського обласного військового комісаріату проводять бесіди про можливість контрактної служби для випускників ліцею, а учні ліцею організовують для учнів шкіл презентацію професій в виробничих майстернях із залученням майстрів – наставників.
Працівники обласного центру зайнятості в свою чергу пропонують школярам:

Untitled27

Untitled26

 

 

 

 

 

 

– пройти тестування щодо вибору професії, професійних нахилів та визначення напрямків побудови кар’єри;
– прийняти участь у тренінг-семінарі з вибору професії;
– пройти анкетування;
– отримати  індивідуальні консультації щодо вибору майбутньої професії,
–  отримати інформацію про професії, які користуються попитом у роботодавців.

Untitled28

 

    Працівники обласного центру зайнятості пропонують учням буклети Державної служби зайнятості.
Паралельно демонструються відеофільми, які ілюструють роботу провідних підприємств регіону, відеоролики з описами професій, що мають попит на ринку праці.
Спеціалісти центру консультацій Міжнародної організації з міграції в Україні проводять семінари з питань попередження торгівлі людьми для учнів Харківського професійного ліцею будівництва і комунального господарства.